Gry przez kamerkę internetową

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają gry internetowe online, do których używa się kamerki internetowej. Siedząc przed nią przy komputerze, możemy sterować ruchami własnego ciała. Osoby, które posiadają bądź miały okazję grać na Playstation 2 wiedzą o czym mowa.

Internet daje bardzo wiele możliwości dotyczących rozrywki. Przez sieć można przeczytać książkę, obejrzeć film, porozmawiać ze znajomymi (i nieznajomymi), albo właśnie zagrać z innymi użytkownikami. Pełne wersje gier są zazwyczaj płatne, ale zawsze można spróbować swoich sił i przetestować wersję demo, która daje tyle niemal samo radości.

Użytkownicy komputerów mają teraz szansę używać podczas gry wszystkich części ciała. Kamera internetowa sprawia, że gracz „przenosi się” na ekran monitora i może wykonywać czynności, które tak naprawdę dzieją się tylko w świecie wirtualnym. Przeciwnicy takiego sposobu spędzania wolnego czasu powiedzą, że komputer ogranicza relacje społeczne, zrywa więzi a codzienne siedzenie przed monitorem jest zgubne dla zdrowia (zarówno fizycznego jak i psychicznego).

A co na to zwolennicy gier przy których używa się kamerki internetowej? Z powodzeniem odpierają wszelkie zarzuty i przywołują swoje argumenty. Gry, w których użytkownik musi ruszać całym ciałem to znakomity sposób na gimnastykę, rozładowanie energii czy spalenie zbędnych kalorii. W tego typu gry mogą grać całe rodziny, obalając mit, że gracz siedzi samotnie, ze słuchawkami na uszach, zgarbiony w pokoju z zasłoniętymi oknami i resztkami jedzenia leżącymi na podłodze.

Przez kamerę internetową można wejść do wirtualnego świata, a widząc swoją postać na ekranie komputera wykonujemy ruchy, które pozwolą na zdobycie cennych punktów i pokonanie przeciwnika. Wybierać można wśród gier sportowych (koszykówka, piłka nożna, siatkówka) czy  symulacji w których wcielasz się w pilota samolotu. Możesz również odśnieżać okna lub bronić się przed rojem rozwścieczonych os.

Do uruchomienia gier online z użyciem kamery internetowej trzeba mieć stałe łącze internetowe, a komputer musi posiadać kompatybilne karty: dźwiękową i graficzną oraz odpowiednią ilość miejsca na dysku. Gry takie są okazją do ruchu, ale należy mieć umiar, aby się nie uzależnić.